Karaman'da Bir İlk, Son Sistem Robot Makina ve Su Jetimiz İle Karamanda Lider Firmayız.

Tesisat

Karaman tıkanık açma merkezi - Karaman da bir ilk - tıkanan tuvalet, lavabo, kanalizasyon, mutfak giderleriniz son sistem makina ve cihazlarla ortadan kaldırmaktayız..

İletişim İletişim
İletişim Bilgileri

0507 058 80 00

0507 058 80 00

karamantikanikacma.com

Hamidiye, 345. Sk. No 28A, 70100 Merkez/Karaman

Kombi Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?Kombi Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kombi Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kombi ve petek temizliği her dönem başı periyodik olarak yapılması gereken bir yapıya sahiptir, yapılmadığı taktirde evinizin ısınmasında engel oluşur.

Peteklere doğru gitmeyen ısı nedeniyle çoğu kişi kombi petek temizliği ne zaman yapılmalı? Sorusunu sormaktadır. Kombi bakımı önemli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle her dönem başı mutlaka yaptırılması gerekmektedir. 

Kombi ve petek temizleme işlemi evinizdeki markası ne olursa olsun kombinin ve peteklerin kullanımı ile direk bağlantı halindedir. Bilindiği gibi kış aylarında kombi kış konumunda çalışır, evinizdeki ısı da buna göre ayarlanır. Firmamız güler yüzlü hizmetiyle verdiği hizmetin fazlasını vererek sizler için kombi petek temizliği yapmaktadır. 

Kombi tarafından ısı sağlanan peteklerin içindeki su da ısındıkça tesisat içindeki suyun ısıdan dolayı yoğunlaşması ve kirli bir su kıvamına gelmesi sağlanır. Bu kirli suyun petek gözeneklerinde rahat dolaşmasına engel olur.  Bu nedenle zaman içinde peteklerin alt kısımlarında yoğunlaşmış suyun tortuları da ısının oluşumuna olanak vermez. 

Halk arasında çokça bahsedilen peteklerin üstünün sıcak altları soğuk olması da buna bağlıdır. Firmamız tarafından sağlanan kombi temizleme makinası ile petek temizleme işleminiz uzman personellerimiz tarafından kısa bir süre içinde gerçekleştirilmektedir.

Kombi Petek Temizliği Neden Yaptırılmalıdır?

Çoğu zaman kombi sahipleri zaman zaman kombilerinin çalışmayı durdurduğunu veya kaloriferlerinin yeteri kadar ısı vermediğini söylemektedir. Bunun yanı sıra belli bir dereceye ayarlanmış kombinin bazen farklı ısılar verdiğini de söyleyen çok sayıdadır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise aslında gerekli bakım ve temizliğinin yapılmaması olarak bilinmektedir. 

Bu nedenle kombi petek bakımı mutlaka yılda iki kere yaptırılması gerekir. Bunun faturanıza yansıması da olasıdır. Kombi petek temizliği mutlaka uzman personeller tarafından yaptırılmalıdır. Eğer gereken bakım yapılmazsa kombi ve kalorifer sisteminin çalışma performansı da düşecektir. 

Kombiler hassas olup içindeki doğalgazı yakarak ısıttığı suyu bu şekilde tesisata dağıtan ve belli bir basıncı korumak kalan bir yapıya sahiptir. Böyle bir durumun oluşması da kombinizi eskitecektir. Bu nedenle önceden önlem alarak kombi bakımınızı üst seviyede yaparak mutlaka firmamıza danışmanız gerekmektedir. Eğer sizde kombi petek temizliği ve bakımı yaptırmak isterseniz sitemizdeki numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.